Zioła i suplementy

Eko świece woskowe ,czyli dlaczego wolimy je od parafinowych?

Od jakiegoś czasu ze względów zdrowotnych i ekologicznych świat odchodzi od palenia świec parafinowych. Słusznym byłoby zastąpienie ich świecami pochodzenia roślinnego. Najpopularniejszym rodzajem takiej roślinnej świecy są właśnie naturalne świece woskowe.

Naturalnymi świecami, cieszącymi się od wieków niezaprzeczalną popularnością, są świece z wosku pszczelego lub wosku sojowego. Co ważne, jest to produkt całkowicie obojętny dla środowiska naturalnego Ziemi, w całości biodegradowalny!

Niebezpieczna świeca z parafiny

Świeca parafinowa jest najbardziej popularna a zarazem najtańsza. Zrobiona jest z parafiny, która jest pochodną ropy naftowej. Jak się okazuje ta substancja nie jest obojętna dla zdrowia!

Łącząc ją z barwnikami oraz substancjami zapachowymi powstaje niebezpieczna dla zdrowia mieszanka. W trakcie spalania świec z parafiny uwalniane są toksyczne i rakotwórcze substancje.

W niewentylowanych pomieszczeniach podczas spalania powstają między innymi toluen, formaldehyd  i benzol. Te związki chemiczne są szkodliwe dla naszego układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego, immunologicznego (podczas palenia takich świec często może boleć nas głowa). Warto więc zamienić je na bezpieczne dla zdrowia oraz środowiska, naturalne świece woskowe.

Z jakich wosków wyrabiane są świece ?

Świece woskowe wykonane są np. z czystego wosku sojowegoWosk sojowy jest niczym innym jak utwardzonym olejem wyciskanym z ziaren soi. Soja w odróżnieniu od parafiny jest przede wszystkim odnawialna i biodegradowalna.

Rozglądając się za zakupem takiej świecy zauważyłam że niektórzy producenci produkują świece sojowe z domieszkami parafiny.

Zwracajcie uwagę na skład! i nie kupujcie jedynie oczyma. Uważajcie na opisy, zawierające np. “zawierają wosk sojowy” czy “z woskiem sojowym itp.”

świece sojowe z drewanianym knotem

Do świec sojowych często dodawane są również naturalne olejki eteryczne, oleje pochodzenia roślinnego, jak i ostatnio bardzo modne zatopione płatki kwiatów czy ziół prosto z łąki.

Świece z wosku pszczelego

Mamy również świece z wosku pszczelego w całości wykonane z naturalnie uzyskanego prawdziwego wosku pszczelego i te spodobały mi się najbardziej. Dlaczego ?

Jestem wielką fanką wszelkich produktów pszczelich, a te posiadają wyjątkowo naturalny, przyjemny aromat miodu i propolisu. Ich dodatkową zaletą jest także fakt, że ujemnie jonizują powietrze i eliminują promieniowanie elektromagnetyczne. Przydadzą się również w domach palaczy, bo neutralizują dym tytoniowy.

Wyjątkowe świece od Wcinaj miód !

Dokonując wyboru świec do przetestowania kierowałam się jakością wosku. Znalazłam więc sklep założony przez garstkę ambitnych młodych osób, których pasjonują wyroby z naturalnego wosku.

Dbają o każdy detal a ich produkty są wytwarzane ręcznie przez co stają się unikalne.

Nie potrzebują oni również krzykliwych reklam, żeby przyciągnąć do siebie klienta.

Sklep w ofercie ma nie tylko świece ekologiczne ale również herbaty ziołowe, kubki ceramiczne, kosmetyki oraz wszelkiego rodzaju miody z etykietami, które można zadedykowac bliskej osobie.

Zakupić można je na stronie sklepu klik

świeca z wosku pszczelego od wcinaj-miod

Opakowanie eko:

Zacznę od tego, że paczkę od wcinajmiód otrzymałam bez folii bąbelkowej. Karton wypełniony był pociętym papierem bąbelkowym oraz skropakiem (ekologiczny, wykonany na bazie składników pochodzenia roślinnego). Plusik duży za to!

Urzekło mnie również opieczętowanie produktów owadem.

opakowanie świec od Wcinaj-Miód!

Prezentacja i opis świec z wosku pszczelego:

1.Pierwszą świecą jaką wybrałam była jak się domyślacie świeca z wosku pszczelego. Mój nos szczególnie uwielbia zapach relaksującej lawendy, dlatego wybór padł na tę z dodatkiem olejku eterycznego lawendowego (Lavandula Angustifolia Oil).

Świeca z wosku sojowego z olejkiem lawendowym (180 ml)

Świeca zamknięta jest w słoiczku z ciemnego szkła o pojemnośći 180 ml. Wierzch obsypany jest kwiatami lawendy, wygląda to naprawdę uroczo.

Wygląd świecy z wosku sojowego z olejkiem lawendowym

Bawełniany knot podczas palenia przyjemnie skwierczy.

Świeca pali się bez dymu. Płomień świecy z wosku pszczelego daje jasną poświatę i wpływa korzystnie na nasz układ oddechowy.

Czas palenia:

Pierwszą zaletą wosku odróżniającego go od parafinowych odpowiedników jest jego niska temperaturę topnienia, więc świece z jego użyciem palą się zdecydowanie dłużej, nawet do 50h.

Świecę najlepiej palić tak,by wosk roztopił się na całej powierzchni, a nie tylko na środku-przedłuży to jej czas palenia. Knot warto przycinać po paleniu świecy.

Warto dodać, że słoik nagrzewa się podczas dłuższego palenia, dlatego zaleca się stosowanie podkładek na delikatne powierzchnie.

Zapach:

Olejek lawendowy zapewne znacie. Ma on cudownie świeży i relaksujący zapach. Unosi się on delikatnie w czasie palenia świecy.

Dodatkowym atutem zapachowej świecy jest, że żaden komar nie siądzie w jej pobliżu.

Koszt:35zł

2. Druga propozycja to świece w postaci figurek babci i dziadka 🙂

Świeczka dla Dziadka i Babci

Musiałam je wybrać, ponieważ kiedy zobaczyłam na stronie urzekającą parę dobrodusznych gospodarzy ze wsi ,od razu widok skojarzył mi się z moimi dziadkami. Oczywiście zostali oni obdarowani taką świecą bez okazji, ale będą one na pewno miłym dodatkiem do każdego prezentu.

Powtórze się, świece przepięknie słodko pachną i wywołują uśmiech na twarzy obdarowanego. Ponadto, produkt jest w całości wykonany z naturalnie uzyskanego prawdziwego wosku pszczelego przez artystyczną ekipę Wcinaj Miód.

Aż szkoda ich odpalać!;)

Cena:15zł

3. Teraz coś dla fanów miodu, czyli świeca w kształcie kostki z pszczołą.

świeca kostka z pszczołą 6cmx6cm

Wykonana ręcznie z wosku pszczelego 100 %. Czyż nie jest wyjątkowa?

Waga: 115 g

Cena: 15zł

4 zasady bezpiecznego palenia świec:

  1. Nie zostawiaj świec bez nadzoru.
  2. Ustaw świecę w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, stabilnym, poza przeciągami.
  3. Zastosuj podstawkę.
  4. Stawiaj palące się świece w odległości minimum 10 cm od siebie.

Na koniec dla pasjonatów zdrowego stylu życia jako bonus pokażę Wam co jeszcze wypatrzyły moje oczy na stronie wcinaj-miod.Jest to wyjątkowo urokliwy kubek ceramiczny, ozdobiony ręcznie gałązkami z liśćmi akacji.

Kubek ceramiczny GreenVillage – liście akacji (330 ml)

Służy mi on do codziennego picia herbat i naparów z ziół.

Cena kubka to 25zł.

Podsumowując, sklep ten gorąco Wam polecam, ze względu na wspaniałą jakość produktów oraz ich dbałość o ekologię w każdym calu. Znajdziecie tutaj moc pomysłów na prezenty okolicznościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *