Urodowe laboratorium

HIT naszych mam i babć: naturalna pomadka z buraka. Zrób to sama!

Witajcie!

Za czasów naszych babć, czy mam nie było takiego wyboru kosmetyków kolorowych jak teraz. Pomadka czy róż do policzków były to towary deficytowe.. Jako, że makijażu na co dzień używam bardzo mało, wręcz wcale zainteresował mnie powrót do tradycyjnych sposobów podkreślania urody. Jeśli także jesteś zwolenniczką naturalnych kosmetyków mam pomysł w sam raz dla Ciebie – robiony z organicznych składników błyszczyk/płynną pomadkę . Zobacz, jak zrobić ją samodzielnie krok po kroku. 🙂

Owoce to także barwniki

Zapewne wiele z Was szukając informacji na temat składników używanych przy produkcji kosmetyków kolorowych odkryła, że wykorzystywane są w tym celu barwniki pochodzące z warzyw lub z owoców. Kiedy zjemy jagody, buraki widzimy co się dzieje z naszymi wargami, a nawet zębami.

Dlaczego więc nie spróbować stworzyć własnego, całkowicie naturalnego preparatu? Chcę Wam przedstawić bardzo prosty przepis na błyszczyk i róż do policzków, do którego produkcji potrzebujesz dosłownie kilku składników i blat kuchenny. To takie proste, spróbuj sama!

p. Jeśli chcecie uzyskać mocniejszy kolor polecam użyć dwóch buraków.

Stworzona przez Nas pomadka ma postać bogato odżywczego balsamu do ust i oprócz delikatnego zabarwienia ust, chronić będzie dodatkowo nasze usta przed przesuszeniem w zimowe dni i nie tylko. Nawet kiedy obliżemy usta, nie ma mowy o chemicznym smaku, ponieważ to sama natura. <3

Ma ona ważność pół roku, ponieważ użyliśmy naturalnego konserwantu (Wit E).

Dla mnie to czysta rewelacja, ponieważ wegański kosmetyk kolorowy kosztował mnie 33 grosze, bo tyle kosztował mnie burak. 😀 Olej kokosowy i wazelina to wydatek rzędu kilku złotych, a wit E zakupicie w aptece w podobnej cenie. Próbujcie i dajcie znać koniecznie jak Wam poszło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *